Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Leden 2015

16) Petra Nová - Hejnice

29. ledna 2015 v 22:16 Koňáci v okolí

Petra Nová - HejnicePéťa je má asi "nejčerstvější" koňařka :), kterou znám zase díky Ivet Jelínkové, všechno je propojeno... Na společné vyjížďce jsme zatím spolu nebyly, ale už se to plánuje :) Pro mě osobně je Péťa neutuchující inspirací nejen účastí na velkém množství westernových závodů a jiných hobby akcí, ale také barevného sladění koně a jezdce. Za mě nemá konkurenci, jak dokazují i následující obrázky. Další věc, kterou u Péti obdivuji je, že většinu věcí si pro sebe i svého koně vyrábí sama a ještě radí ostatním, a za to jí patří neskonalý obdiv v dnešní uspěchané době. Péťa je majitelkou dvou kobylek, na závody však většinou bere tu mladčí, strakatou, která je neskutečně šikovná. Takže dost již bylo slov a užívejte krásného barevného propojení, je to vskutku pastva pro oči :)


Kontakt: nova-petra@email.cz


15) Iveta Jelínková - Hejnice

27. ledna 2015 v 17:48 Koňáci v okolí

Iveta Jelínková - HejniceNikdy nezapomenu na naše první setkání s Ivet, kdy jsme se potkali na jednom setkání přátel koňostezek Libereckého kraje a hned poté jsme naplánovali cestu ke staříkovi - Petrovi do Krkonoš na Kašparku. A od té doby se začlo datovat naše přátelství, když jsme spolu lezli v kozačkách do staříkova krpálu a posléze do maringotky k teplému čaji - fakt nezapomenutelné a tímto také velký vděk Petrovi, že se díky tobě známe! Od začátku co jsem Ivetku potkala je pro mě neskonalou inspirací a motivací. Ivet je neúnavná co se týče vedení a plánování koňských stezek Libereckého kraje. Za pár let se již dokonce podařilo vyznačit jednu trasu a o dalších se uvažuje. Doma má své dva koníky, jakož i přímo jezdeckou stanici, takže po předchozí dohodě není problém s koníkama přenocovat.


Kontakt: http://www.jsujelena.wbs.cz/

http://www.jslk.wbs.cz/14) Lucie Bakulová - Smrčí

19. ledna 2015 v 17:48 Koňáci v okolí

Lucie Bakulová - Smrčí


Tak jsem se tuhlec brouzdala po nově vzniklých stanicích na stránkách Jezdeckých stezek Libereckého kraje a koukám že vznikla nová stanice a to ve Smrčí. Řikám si, vždyť je to za kopcem, je to možný? No a opravdu jsem si rozklikla jejich - mimochodem velmi vydařené - webové stránky, koukám na fotky a vidím ten stejný kopec který vidím ze své chaloupky jen z druhé strany. Lucka s manželem se přistěhovali nedaleko právě v době kdy jsem s koníkama kvůli fyzickým obtížím nemohla být. A tak jsem se seznámila s Lucinkou, která momentálně má čerstvě narozené druhé miminko. Od prvního mailu který jsme si vyměnily mám pocit že k sobě máme hodně blízko a momentálně naše nejčastější téma rozhovoru jsou ti dva "pacholci" v pubertě (tím tedy myslím naše dva mladé valachy). Lucky zatím poslední přírustek do koňské rodiny - Maxík - oslaví stejně jako Honey v květnu 6. narozeniny. Jaké psí kusy oba v sedle i bez něj umí předvézt to si necháme na vyprávění osobně za dlouhých zimních večerů (to je vlastně teď :) Nicméně už se moc těším až sněhy a ledy roztají a my se s Luckou na jaře vydáme na společné vyjížďky v terénu, mapování nových stezek či na náš společný trénink v jejich venkovní jízdárně...už aby to bylo!!!


Kontakt: www.stajsmrci.websnadno.cz
Výlet do Skokov

18. ledna 2015 v 22:07 Akce v minulosti
Tentokrát jsem byla trochu "nevěrná" našim koňouchům, nechala je den zahálet a vydala se na návštěvu kamaráda do Skokov. Začali jsme plánovat letošní výlet na Bezděz a další případné výjezdy. Jeho koníci se samozřejmě také potřebovali provětrat, tak jsme vzali všechny a vyrazili asi na 2 hoďky do terénu. Térén vskutku krásný. Kobylka mi také byla přidělena bezproblémová, ale já často myslela na Pris, jak by se jí tam líbilo. Borovicové lesy, pískové cesty, téměř žádný asfalt, co víc si může člověk přát - a tak mé další přání projet se na pískovém podloží v borovicovém lese bylo splněno. V duchu jsem tedy slíbila Pris že ji tam v létě také musím vzít. Co v létě, vlastně hned jak nebude zamrzlo a sněhovo, což už bude brzy - JUPÍ! :)
Nejkrásnější den roku 2015

7. ledna 2015 v 22:50 Akce v minulosti
Dlouho jsme na tuhle ladovskou zimu čekali a čekání se vyplatilo a protože sluníčko mě už ráno nenechalo dospat, vytáhla jsem svetr, rukavice a kulicha a vyrazila s koníkama na výlet, tentokrát bez sedla :) Malá ochutnávka následuje, máte-li chuť shlédnout všechny fotky, dole je odkaz na rajče a celou galerii. Nevím zda to bude opravdu nejkrásnější den tohoto roku v zimě, ale doposavad v lednu určitě to prvenství prozatím vyhrává. Užívejme této krásné zimy!


Kompletní fotografie ZDE
TOPlist