Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Výlet č.15-Kolem Rotštejna, přes Sekyrkovy Loučky k rozhledně na Dubecku a přes Lestkov zpět

26. prosince 2014 v 18:56 |  Koňské stezky

Km: 14 Čas: 2 hod 20 min


Tak jako téměř každý rok v průběhu posledních 10 let vyjíždím 24. 12. na sváteční vánoční vyjížďku. Dnes jsem se rozhodla, že naším cílem bude navštívit rozhlednu Dubecko. Ještě jsem tam nebyla, tak mám alespoň dobrou záminku :) Opět musíme nejprve sjet do Vesce, Trosky jsou od nás dosti daleko a Pris mi u toho ze začátku docela spí :)

Projedeme Vescem a zabočíme vpravo po silnici do prudkého kopce nahoru na Fialník, kde míjíme krásně opravená boží muka. Odtud již vede cesta vlevo po značené turistické trase.
Asi po 1 km se nad námi vypíná nádherná zřícenina hradu Rotštejn.

My se ale nezdržujeme a fičíme dále. Před námi se již objevuje kýžený cíl - rozhledna Dubecko a tak k ní chvátáme. Hned za Rotšejnem tedy uhýbáme první odbočkou asfaltovou doprava a po chvíli dojedeme k příjemné lesní cestě, kterou se dostaneme až na Chutnovku. Projedeme opět vesnicí a u koloniálu zabočíme vlevo a podél polí a lesní cestou již přijíždíme k rozhledně. Je tu krásně, o tom žádná :) a jako vždy pár info řádků:

Rozhledna na Dubecku (399m) byla zprovozněna v prosinci 2001 a slavnostně otevřena v červenci 2002. Objekt, který měl původně sloužit pouze pro potřeby mobilních operátorů byl na žádost obce během stavby doplněn o schodiště a ochoz. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 33 m. Návštěvníkům se odtud nabízí pěkný výhled do širokého okolí, zejména na Kozákovský vrch, Trosky, nebo obce Klokočí, Tatobity a Vyskeř.


Mezitím se nám znatelně přiblížily Trosky, ale my hajdy domů, Trosky zase třeba příště :) Z Dubecka přímo vede krásně modrá turistická trasa až k rozscestníku Pod Radostnou studánkou. Odtud již zabočíme doleva a jsme na Prackově cobydup opět příjemnou lesní cestou. Honey už nás doma netrpělivě očekává a na další putování v sedle je na řadě on :) Jsem moc ráda že jsme prubli konečně tuto trasu, velice příjemné okolí Dubecka, skvělé lesní cesty, prostě jedny z nejlepších Vánoc co jsem kdy zažila :)
Všechny fotky ZDE
 


Aktuální články

Reklama
TOPlist