Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Červenec 2013

13) Danča a Fanda Šeflovi - Alšovice

18. července 2013 v 16:45 Koňáci v okolí

Danča a Fanda Šeflovi - AlšoviceDanča s manželem žijí také na krásném místě v podhůří Jizerských hor. Počítám, že nadmořská výška bude podobná jako náš Prackov. Když jsem je navštívila bylo naštěstí léto. Několika serpertýnama jsme se dostali přímo až k ohradám koníků, ale v zimě si tedy sjízdnost této cesty vůbec nedovedu představit. Práce okolo koníků a baráčku je nekonečná, asi stejně jako u všech ostatních koňáků, nám práce asi nikdy nekončí, vždycky se dá ještě něco zlepšit nebo dosekat, to asi zná každý koňák. Takže většinou když se chci Danče dovolat, je to na několik pokusů, protože buď suší nebo seká sena, nebo pracuje s koníkama a nebo pracuje ve svém dalším zaměstnání. Proto i sama radí, pokud byste ji chtěli kdykoliv navštívit a nebude brát telefon, je jistější jí poslat sms. V případě že se s Dančou domluvíte je ochotná, pokud budete chtít přespat, dát vaše koně do ohrady, svoje si na noc zavírá do stáje. A teď už je zde prostor pro fotky koníků. Valášek jménem Spirit a světlá kobylka Stony Way. Pokochejte se!

Kontakt: 723 203 303
12) Hanka a Hynek Polákovi - Lestkov

3. července 2013 v 14:12 Koňáci v okolí

Hanka a Hynek Polákovi - Lestkov


Hanka a Hynek založili jejich jezdecký klub ve stejném roce jako jsme pořizovali koníky na Prackov také my. Přestože jsou mi co se týče vzdálenosti asi nejblíže ze všech koňáků, tak jsme se zatím osobně viděli jen párkrát a na společné vyjížďce jsme ještě nebyli. Tak doufám, že to brzy napravíme! A tady už trocha historie o jejich jezdeckém klubu v Lestkově!

Jezdecký klub Kvapol se v roce 2003 rozhodli založit Hynek Polák a Hanka Kvardová. Nejprve hlavně z důvodu účasti na závodech. Na začátku jsme zde měli pouze vlastní koně: Hynek Moneta a Hanka Ninu. Brzy se také naskytla příležitost koupit Fanu, Hančinu "srdeční záležitost z Brna". Fanu jsme brzy připustili a narodila se klisnička Carisma (alias Kája). Aby jí po odstavu nebylo smutno, pořídili jsme k ní stejně starou kamarádku Galánku - hříbátko poníka, což je stále náš miláček. Po nelehkém rozhodování jsme postupně Moneta i Ninu prodali. Dále se však naše stádečko začalo rozrůstat, nastěhoval se valach našich kamarádů - Neon, kterého jsme znali z "našeho mateřského oddílu" Vitasportu Veselá. Tak to šlo dál a bylo o práci postaráno. Přišla Jessi, Čafira, Bárny, Lancelot. Mezitím se Faně narodila Oueen, Galánce Goliáš, Carismě Salma. Goliáše a Carismu jsme prodali, aby dělali radost novým majitelům. Po nutném rozšíření stájí se ještě nastěhovali: Paskol, Delissa a Felina.
Současný stav naší stáje v Lestkově čítá 10 koní.
Ještě bychom mohli zmínit, že máme odloučené "pracoviště" ve Slané - "western rančík".
Většina našich členů a majitelů koní zde bere své koně jako členy rodiny. Někteří reprezentují náš klub na jezdeckých závodech (parkur a drezura). Jezdíme ale hlavně pro radost a výsledky bereme sportovně.
Jsou mezi námi i "westerňáci", se kterými se neustále vzájemně špičkujeme - samozřejmě v dobrém.
Nepostradatelnou součástí chodu našeho oddílu i rodiny jsou také Kvardovi ze Slané, kteří nás ve všem podporovali, kdykoli pomáhali a nadále pomáhají. ZDE odkaz na jejich webové stránky.

Kontakt: kvapol@seznam.cz
TOPlist