Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Výlet č.13-Prackov,Chuchelna,Kozákov a zpět

1. ledna 2012 v 20:46 |  Koňské stezky

Km: 19 Čas: 4 hod 30 min


Přestože mě celou noc bolelo v krku a ráno jsem si ještě pohrávala s myšlenkou nikam nejet, jsem ráda, že jsem se donutila. Byla to opět úžasná vyjížďka a myslím, že jsme víc než dobře začali ten nastávající rok :-) Uvědomila jsem si, že na Kozákov jsem přes Chuchelnu ještě nejela, takže tady je další nová trasa, pokud byste někdo chtěl prubnout. Vyjíždím opět z Prackova, na Vzdychánku odbočujeme doleva směr Záhoří. V Záhoří se musí tak 1km necelý po asfaltce a než Chuchelnu opustíme je odbočka vlevo (zelená turistická) a ta nás povede kolem hřbitova. Za hřbitovem na křižovatce odbočíme doprava a jedeme kousek po afaltu. Po pravé straně mineme stavení a pokračujeme rovně na polní cestu (po levé straně jsou zajímavá boží muka, mám tyto odkazy z minulosti moc ráda). Lesní cestou pak pokračujeme stále rovně až dorazíme ke kostelíku v Chuchelně. Tady mám sraz s Háňou, Jáňou a Terkou (řadím jména dle abecedy, aby se někdo neurazil :-)


Projedeme Chuchelnou a za hostincem odbočíme doprava na žlutou turistickou, která vede až na Kozákov. V poledne nás vítá rozhledna zahalená v mlze, která by se dala krájet. Přijíždíme na čas, ale ostatní ze Škodova statku už na nás pod rozhlednou čekají. Přejeme si vše dobré v následujícím roce a posilňujeme se různými nápoji...nakonec ještě společné foto. Sešlo se nás tu 9 koníků a i když fotky jsou zahaleny mlhou, i tak si myslím že se povedly.


Zpátky klesáme opět do Chuchelny po loukách zpět domů. Cestou probíráme vážná i nevážná témata, ale že jsme se dnes královsky bavili, dokazuje následující foto :-)


V Chuchelně jsme cobydup, tam se od nás odpojuje Jáňa s Terkou a Hanča mě ještě kousek doprovází zpět směr Prackov.


No a pak když projíždíme Chuchelnou, tak Hanka najednou nějako zbystřila. Řikám si, co se to děje a už cítím vůni klobásek. Takže samozřejmě tomu se nedalo odolat, ani nemá smysl to komentovat, fotka mluví za vše :-) je to fajn vidět jak málo stačí k radosti. A tak by to mělo být stále, měli bychom si užívat i obyčejných věcí a radovat se z nich každý den...


No a protože je tu začátek nového roku, chtěla bych vám všem popřát zdraví a štěstí v tom následujícím roce, který jistě přinese spoustu změn. Ať už to budou změny k lepšímu, či i ty nutné, které nepřijímáme tak rádi, tak nám přeju ať je všechny ve zdraví přijmeme a poučíme se z nich. Protože "co tě nezabije, to tě posílí". Každopádně bych na tomto místě nejvíce chtěla poděkovat Ivetce M., díky které můj koňský život nabral neskutečné obrátky - Ivet, to ti nikdy nezapomenu a děkuju z celého srdíčka!!! A pak můj velký dík patří mojí "ségře" Haňulce. Naše přátelství ani nebudu komentovat, protože na to slova nestačí, ale jen - Díky Hani za to že jsi a buď stále tak skvělá, přesně taková jaká jsi v tuhle chvíli!!!


A také nám přeju ať se v příštím roce realizují všechna naše tajná přání a sny...


A komu to nestačí, tady je odkaz na celkovou fotkografii, stačí klikec ZDE
 


Aktuální články

Reklama
TOPlist