Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Leden 2012

Skiering v Čikváskách

24. ledna 2012 v 20:22 Akce v minulosti

Bezva sobota!


Nechtělo se mi o víkendu sedět doma, tak jsem se vydala na návštěvu do Čikvásek. Nevěděla jsem úplně přesně co si mám pod pojmem SKIERING představit, ale musím zkonstatovat, že bláznivější jízdu jsem ještě nezažila :-) bylo to úžasné a super, nasmáli jsme se až jsme se za břicho popadali :-) No posuďte z fotek sami...jen co jsme přijeli, tak začalo hustě sněžit, ale na náladě nám to neubralo...


Zapřahá se i Jurka se sáňkami a Iveta - carevna vyráží vzhůru do polí. Nejmenší koník, ale mám pocit, že s ním bylo nejvíce zábavy :-)


A tady už odvážná Danča za kopýtky Širdy nebo je to Pegah? U té bílé si člověk nikdy není jistý, ještě že to neví Iveta, že nevím která je která...


Všechny fotky - klikni ZDE

11) Dáša Malá - Vratislavice nad Nisou

15. ledna 2012 v 12:07 Koňáci v okolí

Dáša Malá - Vratislavice nad Nisou


Dle Dášiných slov existuje jedno nádherné, přátelské a klidné místečko pod sluncem, kam se všichni rádi vracejí. Tím místečkem je Ranč Wlkana ve Vratislavicích nad Nisou. Právě tam má Dáša ustájenou svou vymazlenou milovanou kobylku Dorotku, o kterou se s veškerou láskou a péčí starají Pavlínka a Míra Čemusovi (Pavlínka je skvělá trenérka a jezdkyně, která připravila nejednoho koně do military a parkurových závodů a Míru asi znáte jako kováře - kdo ho nezná a potřebuje jeho služby - telefon na něj je 777 682 240). Z Dáši a její kobylky se postupem času stala nerozlučná dvojka, která nyní společně objíždí všechny akce v okolí, jako jsou western hobby závody, srandamače a hubertovy jízdy. Holky se už věnují výhradně westernovému ježdění a poslední rok i přirozené komunikaci. Pokud byste někdo chtěl do Vratislavic zavítat, tak přenocování koníků v ohradě pod proudem není žádný problém, jejich majitelé se musejí spokojit se spánkem pod širákem, nebo ve stanu. Při nepřízni počasí by byl k dispozici i seník.

Kontakt: dasa41@seznam.cz, 737 394 142

10) Ivan Linhart - Sekerkovy Loučky

2. ledna 2012 v 22:00 Koňáci v okolí

Ivan Linhart - Sekerkovy Loučky


S Ivanem se už znám hezkou řádku let, a přesto jsme ještě na společné vyjížďce nebyli, přestože Sekerkovy Loučky nejsou daleko od Prackova. Co ho znám, tak je ale stále v jednom kole. Doma má několik koníků, desítky oveček, chovatelskou stanici na Border kolie, provozuje penzion a hlavně má obrovskou rodinu a baráček plný dětí, takže chápu, že času na vyjížďky už toliko nezbývá.

Kontakt: agroturistika.org

Výlet č.13-Prackov,Chuchelna,Kozákov a zpět

1. ledna 2012 v 20:46 Koňské stezky

Km: 19 Čas: 4 hod 30 min


Přestože mě celou noc bolelo v krku a ráno jsem si ještě pohrávala s myšlenkou nikam nejet, jsem ráda, že jsem se donutila. Byla to opět úžasná vyjížďka a myslím, že jsme víc než dobře začali ten nastávající rok :-) Uvědomila jsem si, že na Kozákov jsem přes Chuchelnu ještě nejela, takže tady je další nová trasa, pokud byste někdo chtěl prubnout. Vyjíždím opět z Prackova, na Vzdychánku odbočujeme doleva směr Záhoří. V Záhoří se musí tak 1km necelý po asfaltce a než Chuchelnu opustíme je odbočka vlevo (zelená turistická) a ta nás povede kolem hřbitova. Za hřbitovem na křižovatce odbočíme doprava a jedeme kousek po afaltu. Po pravé straně mineme stavení a pokračujeme rovně na polní cestu (po levé straně jsou zajímavá boží muka, mám tyto odkazy z minulosti moc ráda). Lesní cestou pak pokračujeme stále rovně až dorazíme ke kostelíku v Chuchelně. Tady mám sraz s Háňou, Jáňou a Terkou (řadím jména dle abecedy, aby se někdo neurazil :-)


Projedeme Chuchelnou a za hostincem odbočíme doprava na žlutou turistickou, která vede až na Kozákov. V poledne nás vítá rozhledna zahalená v mlze, která by se dala krájet. Přijíždíme na čas, ale ostatní ze Škodova statku už na nás pod rozhlednou čekají. Přejeme si vše dobré v následujícím roce a posilňujeme se různými nápoji...nakonec ještě společné foto. Sešlo se nás tu 9 koníků a i když fotky jsou zahaleny mlhou, i tak si myslím že se povedly.


Zpátky klesáme opět do Chuchelny po loukách zpět domů. Cestou probíráme vážná i nevážná témata, ale že jsme se dnes královsky bavili, dokazuje následující foto :-)


V Chuchelně jsme cobydup, tam se od nás odpojuje Jáňa s Terkou a Hanča mě ještě kousek doprovází zpět směr Prackov.


No a pak když projíždíme Chuchelnou, tak Hanka najednou nějako zbystřila. Řikám si, co se to děje a už cítím vůni klobásek. Takže samozřejmě tomu se nedalo odolat, ani nemá smysl to komentovat, fotka mluví za vše :-) je to fajn vidět jak málo stačí k radosti. A tak by to mělo být stále, měli bychom si užívat i obyčejných věcí a radovat se z nich každý den...


No a protože je tu začátek nového roku, chtěla bych vám všem popřát zdraví a štěstí v tom následujícím roce, který jistě přinese spoustu změn. Ať už to budou změny k lepšímu, či i ty nutné, které nepřijímáme tak rádi, tak nám přeju ať je všechny ve zdraví přijmeme a poučíme se z nich. Protože "co tě nezabije, to tě posílí". Každopádně bych na tomto místě nejvíce chtěla poděkovat Ivetce M., díky které můj koňský život nabral neskutečné obrátky - Ivet, to ti nikdy nezapomenu a děkuju z celého srdíčka!!! A pak můj velký dík patří mojí "ségře" Haňulce. Naše přátelství ani nebudu komentovat, protože na to slova nestačí, ale jen - Díky Hani za to že jsi a buď stále tak skvělá, přesně taková jaká jsi v tuhle chvíli!!!


A také nám přeju ať se v příštím roce realizují všechna naše tajná přání a sny...


A komu to nestačí, tady je odkaz na celkovou fotkografii, stačí klikec ZDE
TOPlist