Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Výlet č.12-Chuchelna,Palučinské údolí,Kozákov,Prackov

13. listopadu 2011 v 20:24 |  Koňské stezky

Km: 19 Čas: 3 hod 45 minTento víkend nás nalákal opět překrásným počasím. Nedalo se sedět doma, naopak, byl by hřích neprotáhnout koníky a tak jsme si tentokrát daly sraz s Hančou a Terkou v Chuchelně. Projíždíme přesně v poledne kolem kostelíku v Chuchelně, takže jsme stihly i zvony. Odtud pokračujeme asi 1km asfaltkou, která nás zavedla na zelenou turistickou - jupí, jedeme propátrat Palučinské údolí (měli jsme to v plánu s Petrem v létě, ale letní bouřka nám pátrání pokazila...)


Dle očekávání se kocháme nádhernou krajinou a překrásnými výhledy. V jednom úseku musíme překrosit asfaltku. Nedá se nic dělat - pejsci musí na špagát a tak nám nezbývá nic jiného, než je lasovat. Bezva trénink na telata :-) Jen ojíněná cesta v místě kam nesvítí slunko nám připomíná, že zima brzy otevře svou mrazivou náruč...Pokračujeme po zelené až do Bačova. Těsně před ním nás magicky přitáhl hřbitov svou úžasnou alejí. Děláme pár fotek a slibujeme si, že sem musíme zavítat ještě v zimě a v létě také, alej musí vypadat úžasně. Přes Bačov se už loukami dostáváme na Kozákov - jaké je naše překvapení, že dnes je hospůdka zavřená...


...a tak bohužel bez občerstvení pokračujeme dále po červené na Vzdychánek. Klesáme z Kozákova a cestou míjíme parádní výhledy na Ještěd. Je inverze, tak kouká jen špička Ještědu. Fotka to tak nezachytila, ale my si to uložily do paměti, byla to fakt nádhera.
Na Vzdychánku se rozdělujeme. Já pádím domů na Prackov, holky pokračují do Chuchelny a Terka do Čikvásek. Byla to dnes další báječná vyjížďka a zmapovaly jsme další trasu. Máme z toho všechny radost a těšíme se na další objevování příště. Třeba už ve čtvrtek, když bude svátek, to se uvidí dle počasí.

Všechny fotky najdete ZDE
 


Aktuální články

Reklama
TOPlist