Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Výlet č.8-Na Krkavčí skálu a zpět

4. října 2011 v 23:06 |  Koňské stezky

Km: 15 Čas: 2 hod 45 min


Z plánovaného výletu do Krkonoš, který jsme měli jet od zítra do neděle sešlo, protože v Krkonoších už hrozí sněhovými přeháňkami. My s Hančou jsme ale nelenily a vymyslely dnes bleskovou akci pro poslední krásný, slunečný, podzimní den. Vyrazily jsme směr Záhoří - na Krkavčí skálu. Faktem je, že ani jedna z nás nevěděla přesně kudy se bude zelená turistická trasa ubírat, naštěstí ale po celé délce se jelo příjemnou lesní cestou, jen těsně před Krkavčí skálou se musí překrosit poměrně frekventovaná asfaltka, ale jinak velká pohoda. Vyjíždím sama z Prackova (jak jinak že :-) a než potkám Hančí, tak se kochám nádhernými výhledy do kraje a překrásně zbarvenými stromy. Mám ráda všechna roční období, ale podzim je jedno z nejhezčích pro mě.


Cestou do Chuchelny musím vyfotit toto magické pole. Úžasné jak se vlní :-)


V Záhoří se vydáváme na zelenou turistickou trasu a projíždíme kolem čedičového lomu. Celý jej objedeme a vyjíždíme dole u silnice na Železný Brod. Silnice je celkem frekventovaná, ale je potřeba ji jen přejít. Za necelý kilometr jsme již u Krkavčí skály a že ten výlet stál za to, to můžete posoudit z fotek. Úžasné výhledy umocněné sluncem a podzimem, nádhera a potěcha pro duši. Tak jsme se pokochaly a šupky hupky domů. Už tak se vracíme za soumraku. Posledních pár kilometrů se s Pris už vracíme za tmy, takže cesta lesem je jedno velké dobrodružství. Ještě že tu cestu zná už jak svý boty :-)
A zde ještě trochu historie jako obvykle:

Krkavčí skála:


Nedaleko Semil směrem po silnici na Železný Brod se asi po 4 km silnice kříží s turistickou značkou vedoucí ke Krkavčí skále. Tento skalní útvar, tyčící se v obrovské výšce nad údolím Jizery, poskytuje hrozivě hluboký pohled dolů. Je zde možné také spatřit část Semil a sledovat údolní zákruty řeky Jizery vedoucí ke Spálovu.
Fotily jsme dnes s Hančou o 106, takže k prohlédnutí je 50 fotek, máte-li zájem, klikněte ZDE
 


Aktuální články

Reklama
TOPlist