Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Výlet č.10-Prackov,Kozákov,Slaná,Tuhaň,Stružinec,Slaná,Čikvásky

16. října 2011 v 23:22 |  Koňské stezky

Km: 30 Čas: 7 hodin


Po velkém rozhodování, zda jet na Koberovský srandamač nebo Hubert do Slané, jsme se rozhodly s Hančou, že vyrazíme do Slané a propátráme tam další koňskou stezku. Abychom byly ve Slané včas (start byl v 10.00), musely jsme si ráno dosti přivstat a tak nás ráno uvítalo pěkným šedivákem. Kobyly překvapené, že místo snídaně vidí sedlo ani nestihly protestovat. Sraz máme tentokrát na Vzdychánku v 7.45, odkud pokračujeme na Kozákov.Čeká nás sice výškové převýšení, ale ten rozhled po ránu z Kozákova stál opravdu za to. "Náhodou" potkáváme na Kozákově pana fotografa, a tak ho prosíme o společné foto...


Dále pokračujeme přes Bačov lesní cestou na Lhota. Krosneme asfaltku a pokračujeme opět lesní cestou, která nás zavede k rozvodně ve Světlé. Zde máme sraz s Jáňou, která si na huberta půjčila docela "malého" koníka :-)


Sraz ve Slané je u Kvardů, pořadatelka huberta je ale Katka Kratochvílová ze Slané. Vyrážíme v počtu 9 koňů a 9 jezdců. Projedeme Slanou nahoru loukami a projíždíme skrz Tuhaň, kde zrovínka dnes se koná nějaký bazar, takže míjíme asi 1000 zaparkovaných aut a lidiček se stánky :-)


Z Tuhaně opět loukami a příjemnými lesními cestami přijíždíme do Stružince. Nezahálíme a soupeříme s ostatními o závěrečný dostih. Koníky neženeme a vůbec se nedivíme, že nejsou na prvních místech, máme už totiž za sebou dnes přes 20km...ejhle, o Stružinci jsem dokonce našla nějaké informace, tady jsou:

Protáhlá obec prvně zmíněna r. 1377, nyní již stavebně splývá s městem Lomnice nad Popelkou. Sochy sv. Jana Nepomuckého z r. 1833 a Nejsvětější Trojice z r. 1855.


Záhy přijíždíme opět do Slané. Jitka nás zve na výborný čaj a po občerstvení ještě míříme do Čikvásek, kde dnes budeme nocovat. Dáváme s Hančou Pris a Zarinu do jedné ohrady a čekáme co se bude dít. Kupodivu nic. Kobyly jsou tak utahané, že okamžitě míří k senu a vodě a mají pro dnešek zasloužený odpočinek. My ještě koukáme na film, ale někteří z nás (přiznám se že já) odpadají už po 21. hodině. V tuto chvíli je pro mě spacák tou nejlepší věcí na světě :-)

Pro komplet foto klikni ZDE
 


Aktuální články

Reklama
TOPlist