Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Září 2011

4) Jitka a Honza Kvardovi - Slaná

12. září 2011 v 23:10 Koňáci v okolí

Jitka a Honza Kvardovi - Slaná


Honza výborný průvodce na koňocestě Kozákov - Čikvásky :-) Mají krásnou kobylku i s hříbětem jako bonus. Ze Slané překrásné výhledy na Krkonoše a dle Honzy - za rohem jsou Čikvásky - my jsme to jeli přes hodinu :-) Jituška neustále usměvavá a v dobré náladě. Honza má celé okolí zmapováno pěšky, tudíž bych se s ním nebála jet koňmo ani na Aljašku :-))

Kontakt: jitka.kvardova@seznam.cz

3) Iveta Mikotová a Jan Mutl - Čikvásky

11. září 2011 v 23:21 Koňáci v okolí

Iveta Mikotová a Jan Mutl - Čikvásky

Malebná obec Čikvásky není již v Českém ráji, ale v Podkrkonoší. Krajina a výhledy tam ale jsou neméně úžasné. Ivetka s Honzou se starají o nemálo koníků vlastních, ale i si u nich můžete koníka ustájit.

Kontakt: http://www.cikvasky.wbs.cz/2) Petr Střelec - Buřany (Krkonoše)

9. září 2011 v 23:23 Koňáci v okolí

Petr Střelec - Buřany (Krkonoše)

Petr je tedy od nás "místních" trochu z ruky, ale to mu nebrání si udělat celodenní výlet a přijet k nám na buřty. Jeho odhodlání a nadšení je nakažlivé. Svých 6 (5) koníků má ustájeno vysoko v horách, ale všichni vypadají móóóc spokojeně. U Petra je nádherně, kraj už je to úplně jiný než Český ráj, posuďte podle fotek sami.

Kontakt: www.strelec.netair.cz, www.kasparka.wbs.cz

739 031 906

1) Zdeňka Štrohalmová - Popluž (Železný Brod)

9. září 2011 v 22:07 Koňáci v okolí

Zdeňka Štrohalmová - Popluž (Železný Brod)


Zdenička chová koníky v krásném místě kousek nad Železným Brodem s výhledem na Krkonoše. Pochopila jsem proč si zvolila toto plemeno - Fjordský kůň - zimy tu nejsou žádný med, ale koníci jsou spokojeni i v těch největších mrazech.

Kontakt: strohaz@seznam.cz
Úžasný závěr prázdnin - návštěva z Čikvásek

5. září 2011 v 23:22 Akce v minulosti

Super víkend!


Lepší počasí na závěr prázdnin jsme si ani nemohli přát. Když jsem se v sobotu ráno probudila, z postele mě tahalo sluníčko a vymetená obloha. Na dnešní den jsem se moc těšila, protože k nám na přenocování měla dorazit Ivet s Terkou z Čikvásek na koních. Po cestě se přidal Petr s Meganem a jako doprovod Jitka ze Slané. Vyrazila jsem tedy odpoledne s Pris směr Kozákov. Po malém bloudění jsem všechny 4 jezdce našla jak zdolávají asfaltku ke Kozákovu, neboť oplůtky tento víkend snad byly úplně všude...na Kozákově už na nás čekalo studené pivečko :-)Po červené turistické míříme dolů k Prackovu. Protože v našem lese je strom přes cestu, musíme malou oklikou okolo kapličky na Prackově a sláva, už jsme doma. Kobylky z Čikvásek jsme ubytovali ve spodní ohradě, Petrův kůň se dal dohromady s místními. Když se ale Pris zamilovala a Pomněnka si chtěla Megana přivlastnit také, tak se kobyly o návštěvníka začaly prát tak, až jsme je museli oddělit. Megan naštěstí nebyl oddělen dlouho, protože se západem slunce se na cestě u kaštanu zjevila Hanča z Chuchelny se svojí kobylkou. Ten obrázek se mi navždy vryje do paměti. Zapadající slunce, táborák plápolá a pod kaštanem se nejdříve vyloupne bílý klobouk, westernová košile a pak Hanka na své kobylce v celé své kráse :-)


Po báječném táboráku, který se opravdu vydařil díky velmi teplému večeru a trval do ranních hodin, vyrážíme ráno přes Hamštejn směr Chuchelna. I když trasa je o kapku delší než rovnou lesem na hřeben, nelitujeme, protože cestou nás čekají překrásné výhledy na Český ráj, ale i Krkonoše. Trochu jsme se zapotili při výstupu na Hamštejnský hřeben, ale stálo to za to. Výhledy byly opravdu špičkové.

Na Hamštejnském hřebeni nemůžeme minout nejvyšší bod a chvíli se kocháme pohledy do kraje.


Umělecká fotka, která se povedla Terezce. Žeby se jí rýsovalo nové povolání? :-)


Výborná partička :-)


V Chuchelně u koziček se loučím a vracíme se s Pris zase domů. Ostatní pokračují zpátky směr Semily a Čikvásky.


A další dobrodružství je zase za námi. Byl to opravdu špičkový víkend a já bych chtěla poděkovat všem koňákům i nekoňákům, kteří s námi strávili večer u táboráku za super atmosféru. Jsem šťastná, že vás všechny mám za přátele!
TOPlist