Vítejte na webu našeho mini ranče v srdci Českého ráje!
Nabízíme ubytování v roubence na samotě (u lesa) a jízdu na koních v kruhové ohradě.

Iva Trojovská * 606 500 847 * ivatrojovska@gmail.com


Výlet č.1-Z Prackova okolo koupaliště pod Kozákovem

10. července 2011 v 14:56 |  Koňské stezky

Km: 9 Čas: 1hod 30min

Naše putování zatím pokaždé začíná na stejném místě tj. z naší stáje na Prackově. Do budoucna sice přemýšlíme, že bychom vyrazili koňmo navštívit i jiný kraj, ale zatím je to opravdu hudba budoucnosti. Výlet č. 1 není trasa příliš dlouhá, max. to jezdíme hodinu a půl. Je to občas docela terének, takže většinou jedeme krok a klus, kousíček se dá i cválat. Vyrážíme tedy z Prackova. Po cestě potkáváme balón :-)


Po necelých 2 km projíždíme vesnicí Vesec, kde míjíme krásnou opravenou kapličku. Touto vesnicí projedeme a pokračujeme kousek po silnici směr Prackov.
Projedeme okolo tábora a dáme se dál příjemnou lesní cestou. Přes louky se dostaneme do Lestkova. Po cestě se nám ukáže Kozákov v celé své kráse.
Po pravé straně pak krásné výhledy na Vyskeř s Hrubou Skálou a v dáli pak Trosky.


Po žluté značené stezce se dostaneme na rozcestník a po levé straně míjíme bývalé koupaliště pod Kozákovem, z něhož jsou nyní bohužel pouze ruiny. Svého času tu bývala hospůdka i ubytování, škoda jen, že se někdo nepustí do rekonstrukce, i když kdo ví? Jednou tu třeba bude i úvaziště pro koně. Kdybychom se ale dali doprava, dojedeme do obce Tatobity a zde trocha historie o této vesnici:
  • Obec pod hřbetem Kozákova písemně doložena r. 1543.
  • Barokní kostel sv. Vavřince z r. 1737.
  • Barokní boží muka z r. 1776 na návsi údajně inspirovala Jana Nerudu k napsání Balady horské, socha Panny Marie z r. 1820.
  • V jižní části obce zachováno torzo mohutné lípy staré asi 700 let.


Když projedeme asi 2 km lesní cestou, dostaneme už se opět k Prackovu, odkud je překrásný výhled do kraje. Odtud je vidět i Ještěd. Cestou ještě míjíme kapličku na Prackově, která je právě v rekonstrukci a už jsme doma cobydup.

Pokud chcete vidět více fotek, klikněte ZDE
 


Aktuální články

Reklama
TOPlist